pytanie zadane 3 sierpnia 2015 w Sport przez użytkownika Gość

Chodzi mi o wagę ciężką?

1 odpowiedź

odpowiedź 3 sierpnia 2015 przez użytkownika

Niestety nigdy w historii nie mieliśmy swojego (polskiego) mistrza świata w boksie zawodowym w żadnej znaczącej federacji, jeśli chodzi o wagę ciężką. Najbliżej zdobycia mistrzostwa był znany bokser Andrzej Gołota, walcząc z Chrisem Byrdem w 2004 roku o pas organizacji IBF, gdy z nim zremisował. Według zasad, przy remisie pas zostaje przy obecnym mistrzu. Tego samego roku ponownie dostał szanse walki o pas federacji WBA, walcząc z Johnem Ruizem. Niestety tą walkę przegrał nieznacznie (punktacja - 111:114, 111:114, 112:113).

Oczywiście o pas mistrzowski wagi ciężkiej walczyło więcej polskich pięściarzy: Albert Sosnowski, Tomasz Adamek, Mariusz Wach, Andrzej Wawrzyk i Artur Szpilka. Niestety żadnemu z nich, nie udało się wywalczyć upragnionego przez Polaków mistrzostwa w wadze ciężkiej.

W innych kategoriach wagowych, owszem mieliśmy mistrzów, ale miejmy nadzieje, że i w królewskiej kategorii kiedyś będziemy mieli.
 

Polscy mistrzowie w niższych kategoriach wagowych:

Junior ciężka - Tomasz Adamek, Krzysztof Włodarczyk, Krzysztof Głowacki

Półciężka - Dariusz Michalczewski

komentarz 19 stycznia 2021 przez użytkownika Gość

Kilka razy było naprawdę blisko (patrz Andrzej Gołota), ale niestety się nie udało. Teraz patrząc na naszych pięściarzy wagi ciężkiej, pewnie jeszcze poczekamy, bo chyba wszyscy Ci którzy mieli szansę taki tytuł wywalczyć nie dało rady sad

...