pytanie zadane 14 października 2017 w Gry przez użytkownika Gość

Po dłuższej przerwie (kilka miesięcy) chciałem zagrać w grę Diablo 3, którą mam zainstalowaną na kompie. Niestety po odpaleniu gry obraz mi migocze. Wcześniej było wszystko w porządku.

Jaka może być przyczyna tego skaczącego obrazu?

1 odpowiedź

odpowiedź 27 stycznia 2019 przez użytkownika

Najczęstszą przyczyną migotania obrazu w grze Diablo 3, są błędy najnowszych sterowników kart graficznych, głównie w laptopach z chipsetem Intel. Pewnie ostatnio zostały zaktualizowane w Twoim systemie operacyjnym i najprawdopodobniej dlatego występuje ten błąd w Diablo 3.

Ale czy to jest przyczyną, najlepiej jest się przekonać przywracając starszą wersję sterowników.

Aby to zrobić, kliknij na Ten komputer prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. Następnie Menadżer urządzeń, wyszukaj kartę graficzną i kliknij dwukrotnie. Otworzy się karta właściwości urządzenia z której wybierz zakładkę Sterownik i kliknij przycisk Przywróć sterownik.

przywracanie starego sterownika karty graficznej

Otworzy się kolejne okienko, w którym musisz zaznaczyć powód przywracania starszej wersji sterownika karty graficznej i klikasz TAK. Po chwili system przywróci starszy sterownik graficzny.

Teraz spróbuj uruchomić grę i zobacz czy nadal miga obraz w grze.


Czasami też zdarza się, że obraz w grze jest może nie tyle migający, ale przy poruszaniu obraz jest skaczący (porwany), ruchy postaci i w planszy nie są płynne.

Jeśli tak masz w grze, to można temu zaradzić wchodząc do menu gry w Opcje -> Grafika  i zaznaczasz opcję Synchronizacja pionowa.

diablo 3 opcje synchronizacja pionowa

Ustawienie te zapewnia synchronizację liczby klatek na sekundę z częstotliwością odświeżania monitora.

komentarz 14 listopada 2019 przez użytkownika Gość
Dzięki za pomoc, już myślałem że nie będę mógł pograć w Diablo 3 na moim laptopie. Kiedyś mi gra działała (jakieś 2 lata temu), a dziś odpalam i mi obraz skacze jak oszalały. No ale problem rozwiązany.
...