seohost
pytanie zadane 13 października 2017 w Informatyka przez użytkownika anonimowy

Na panelu przednim w drukarce Lexmark C540n wyświetla się komunikat:

82 wymień zużyty toner

Niestety wymieniłem czarny toner na nowy, ale nadal wyświetla się to samo. Czyżbym musiał wymienić wszystkie tonery kolorowe?

1 odpowiedź

odpowiedź 13 października 2017 przez użytkownika

Komunikat nr 82 nie wskazuje tutaj potrzeby wymiany tonerów użytkowych, ale wymiany zbiornika na zużyty toner, który najwidoczniej się przepełnił.

Jest to specjalny zbiornik w którym zbierają się wszystkie kolory tonerów, podczas procesu drukowania. Tutaj jest instrukcja jak go wymienić. Aczkolwiek, wcale nie musisz kupować nowego zbiornika, choć tak zaleca producent. Można go po prostu samemu opróżnić i użytkować dalej.

Po wyjęciu zbiornika z drukarki, należy wyposażyć się w odkurzacz, za pomocą którego odessiesz proszek ze zbiornika.

lexmark zbiornik na zużyty tonerRurkę odkurzacza przystawiasz do każdej dziurki zbiornika, i co jakiś czas ruszasz zbiornikiem, żeby zużyty toner opadł w kierunku otworów i został wciągnięty przez odkurzacz. Na sam koniec można jeszcze (najlepiej na dworze) wytrzepać zbiornik, żeby toner wyleciał do reszty. Uwaga na proszek, bo jest bardzo brudzącywink

Warto również przeczyścić głowice, które doprowadzają toner do tego pojemnika

lexmark miejsce na zbiornik ze zużytym tonerem

Powyższa porada jest uniwersalna dla wszystkich drukarek laserowych kolorowych, które posiadają tego typu pojemniki. Co prawda, trochę można się pobrudzić, ale koszt w tym przypadku jest zerowy.

...