pytanie zadane w Gry przez użytkownika
Chciałabym, żeby moje dziecko miało w tym zabawę, ale bardziej zależy mi na aspekcie edukacyjnym. Chcę, żeby też się czegoś z gier nauczyło, a nie tylko wpatrywało się bezsensu w ekran.

1 odpowiedź

odpowiedź przez użytkownika

W dzisiejszych czasach nie trudno się dziwić, że nasze coraz młodsze dzieci, coraz chętniej sięgają po takie "zabawki" jak komórka czy tablet. Idąc za przykładem rodziców ciągle pracujących na laptopach lub starszego rodzeństwa wiszącego na telefonie, nawet maluchy chcą się przekonać czy rzeczywiście korzystanie z takich dobrodziejstw jest ciekawe. I szybko wpadają w taki zachwyt. My jako rodzice również nie możemy im tego zabronić (takie jest moje zdanie), ale przynajmniej ograniczmy im korzystanie z telefonów czy tabletów i miejmy możliwość wyboru tego co dziecko ogląda lub w co gra. 

Dlatego też, tak jak zadano to w pytaniu, wybierajmy gry odpowiednie do wieku naszego dziecka i takie, które będą je czegoś uczyć. Dla małych dzieci w wieku 3, 4, 5 lat mogą to być gry, gdzie poznaje się kolory, litery, liczby, rozwiązuje zagadki, układa puzzle, dopasowuje (memory), rysuje, porównuje itd. Poniżej wymienię kilka z takich gier i pokrótce je opiszę. Każda z gier jest do pobrania na Androida i w wersji darmowej. 

1. Fishing - to gra w której są 3 poziomy do wyboru: Easy, Normal i Hard. Zadaniem dziecka jest złowić rybkę lub inne zwierzęta mieszkające w wodzie w siatkę. Zwierzę do złowienia pokazuje się na obrazku i należy je znaleźć pośród 2, 4 lub 8 innych zwierząt.

2. Kids Memory Games - gra ćwicząca pamięć, gdzie dziecko musi znaleźć różnicę lub odnaleźć pary pośród kształtów, liter, cyfr, zabawek itp.

3. Baby Sorter - układanie i sortowanie w odpowiednie miejsca zabawek, cyfr itp.

4. Kids Train - strzelanie z łuku w owoc/warzywo pokazane na obrazku podczas, gdy pociąg cały czas jedzie po torach. Ćwiczy zręczność, spostrzegawczość i refleks.

5. Myjnia samochodowa - gra, w której można wybrać sobie samochód, umyć go naciskając odpowiednie miejsca, pomalować i ozdobić.

6. Logic Free - gra ucząca logiki i inteligencji przestrzennej z czterema poziomami trudności. Do wyboru mamy chodzenie wzdłuż drogi, sudoku, labirynty i rytmy.

7. Funny Food 2 - zadaniem dziecka jest dopasowanie elementów by ułożyć odpowiednie owoce, zrobić pizze i nakarmić nią zwierzęta czy wybrać z torby z zakupami odpowiednie rzeczy.

8. 1 2 3 Numbers - nauka liczb przez zabawę.

...