pytanie zadane 9 października 2017 w Informatyka przez użytkownika Gość

Posiadam drukarkę laserową OKI B431 i mam problem z drukiem. Niby drukuje w porządku, ale na krawędzi z lewej strony kartki drukuje słabiej - druk jest jaśniejszy od reszty.

Wymieniałem już toner i nawet bęben na próbę i nic. Nadal to samo. Może ktoś mi powiedzieć od czego tak słabo drukuje? Czyżby drukarka już do wymiany?

1 odpowiedź

odpowiedź 9 października 2017 przez użytkownika

Jeśli bęben i toner wymienione na nowe, to problemem może być zanieczyszczone głowice LED.

Jak wiadomo, proszek z tonera czasami lubi się usypać przy wymianie, następnie pyli się w środku drukarki. Ale najważniejsze, że sam możesz te głowice przeczyścić, bez wizyty w serwisie.

Otwierasz górną pokrywę tonera. Poniżej na zdjęciu masz zaznaczone gdzie znajdują się te głowice LED w drukarce:

czyszczenie głowic led oki b431
Od dołu (tak jak wskazują czerwone strzałki) zamontowane są głowice, które trzeba przeczyścić szmatką lub ręcznikiem papierowym. Pewnie są trochę zakurzone od proszku tonera.

Po dokładnym przeczyszczeniu, spróbuj teraz coś wydrukować - powinno pomóc

komentarz 26 lutego 2020 przez użytkownika Gość
Dzięki wielkie. Moja drukarka też słabo drukowala. Wymieniałem toner, nawet oryginała kupiłem, potem jeszcze bęben i już się poddalem. A tutaj wychodzi na to że wystarczy przeczyscic kawałek plastiku.
komentarz 25 kwietnia 2021 przez użytkownika Gość
Ale też potrafi to być wadliwy toner lub bęben (jesli kupujemy zamienniki). Wtedy też symptomem bedzie słaby druk lub zabrudzenia  przy druku.
komentarz 26 sierpnia 2022 przez użytkownika Gość
również dziękuję - u mnie też pomogło.
...