1 odpowiedź

odpowiedź 5 października 2017 przez użytkownika

Jest to druga część sagi o Lipowie, choć w tej części akcja toczy się nie tylko tam, ale również w pobliskiej wsi Żabie Doły oraz w Brodnicy. Nowymi postaciami jakie pojawiają się w powieści i o ich losach będziemy czytali przez całą książkę są:

- Eryk i Feliks Żukowski - ojciec dyrektor szkoły w Żabich Dołach i jego syn,

- Bernadeta Augustyniak - asystentka dyrektora, była uczennica Eryka,

- Kamil Mazur - ratownik w ośrodku Słoneczna Dolina, były uczeń Eryka,

- Marcin Wiśniewski - kajakarz w ośrodku Słoneczna Dolina, były uczeń Eryka,

- Milena Król/Dżo - pielęgniarka w Magnolii, była uczennica Eryka,

- Kózka - była uczennica Eryka,

- Śmieszka - była uczennica Eryka,

- Olga Bednarek - była uczennica Eryka,

- Julia Zdrojewska - psycholog

- Żaneta i Wiktor Cybulscy - małżeństwo, nauczycielka w szkole Eryka, policjant z Brodnicy,

- Grzegorz Mazur - policjant z Żabich Dołów,

- Szymon Wiśniewski - właściciel ośrodka Słoneczna Dolina.

Oczywiście prócz tych postaci pojawia się jeszcze wiele innych, ale również są stali bohaterowie, bez których ta powieść by nie istniała.  Druga część rozpoczyna się dość mrocznie i wcale nie w Lipowie, a w Warszawie kilka lat wcześniej, gdzie grasuje tzw. Krzyżak mordujący kobiety. Z ciągiem powieści przedostaje się on do różnych innych miast Polski, a także do Lipowa. To właśnie tu oraz w pobliskich Żabich Dołach zaczynają ginąć młode kobiety, jedna po drugiej w bardzo dziwnych okolicznościach, które wyjaśnia policja z Lipowa oraz z Brodnicy. Zagadkę ich śmierci pomaga również rozwiązać Pani psycholog oraz mieszkańcy obu wsi, którzy znali kobiety. Prócz tego, dlaczego ktoś je zabił, policja próbuje również dowiedzieć się o znaczeniu symboli trzech mądrych małpek, ale czy będą one miały wpływ na poszukiwanie sprawcy? 

W prywatnym życiu naszych stałych bohaterów również się troszkę pozmienia. Daniel obecnie ma trudności w nawiązaniu kontaktu z Weroniką i oboje nie mogą się dogadać. Klementyna Kopp natomiast próbuje zapomnieć o swojej przeszłości, którą wiązała z Teresą oraz zadurza się w Danielu, choć dzieli ich prawie 30 lat różnicy. W tej części powieści ominięta jest załoga lipowskich policjantów, a uwaga skupia się tylko na Danielu Podgórskim, ale muszę powiedzieć, że jest bardzo ciekawie. 

...