seohost
pytanie zadane 28 września 2017 w Biznes i finanse przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 4 października 2017 przez użytkownika

Do rodzajów kariery profesjonalnej zalicza się:

- Karierę menadżerską polegającą na awansowaniu pracownika w górę hierarchii, rozszerzaniu jego wiedzy i uprawnień, przekazywaniu dalszej wiedzy i kierowaniu zespołem pracowników. osoba taka za cel zawodowy stawia sobie zdobycie wysokiej pozycji społecznej i prestiżu.

- Karierę specjalisty polegającą na rozwoju kwalifikacji i umiejętności pracownika w dziedzinie, która go interesuje czy inspiruje. Jest to typ kariery alternatywnej, gdzie tworzy się hierarchia kwalifikacji. Pracownik zdobywa nowe umiejętności otrzymując tytuł specjalisty, rzeczoznawcy itp. 

- Karierę opartą na przedsiębiorczości dotyczącej jednostek twórczych z dużą inicjatywą. Może to być kariera z dużym zakresem samodzielności. Pracownik ma swobodę w działaniu i rozwiązywaniu problemów. 

- Karierę opartą na autonomii dotyczącą jednostek dążących do samodzielności. Są to osoby o dużym poczuciu odpowiedzialności osobistej. 

komentarz 14 maja 2020 przez użytkownika anonimowy
Jeszcze do tego dorzucił bym karierę artystyczną - jak ktoś robi karierę w filmie lub szowbiznesie. Choc nie wiem czy fachowo jest taka definicja ;)
...