pytanie zadane 15 grudnia 2015 w Dom i ogród przez użytkownika Gość

1 odpowiedź

odpowiedź 15 grudnia 2015 przez użytkownika

Kuweta do malowania jest bardzo potrzebnym urządzeniem, który ułatwia pracę podczas malowania ścian, sufitów, drzwi itp. Ogólnie jest jednym z najpotrzebniejszych rzeczy przy malowaniu, remontowaniu. Tak więc dobrze jest wiedzieć jak ją dokładnie wyczyścić po skończonej pracy. Oto kilka moich sposobów.

Kuwetę malarską najlepiej byłoby umyć od razu po skończonej pracy. Wówczas farba jeszcze nie jest zaschnięta i łatwo jest ją wyszorować gąbką lub szczotką. Potem odstawiamy do wyschnięcia lub osuszamy szmatką i kuweta gotowa do dalszej pracy. 

kuweta do farby

Jeśli jednak nie wyczyścimy kuwety malarskiej od razu to możemy skorzystać z porad, które znajdują się poniżej, by ją wyczyścić.

1. Kuwetę można namoczyć w wodzie, a potem dokładnie wyszorować druciakiem lub starą szczotką do czyszczenia paznokci.

2. Zanim zaczniemy malować można obłożyć kuwetę folią aluminiową i dopiero na nią wylać farbę. Potem tylko zdejmujemy folię i mamy czystą kuwetę.

kuweta malarska

3. Można również zamiast folii aluminiowej założyć duży foliowy worek lub reklamówkę, albo użyć folii spożywczej.

4. Zakupić w sklepie budowlanym specjalną folię ochronną na kuwety malarskie. 

komentarz 3 maja 2020 przez użytkownika Gość
Kuwetę koniecznie trzeba zabezpieczy albo od razu po malowaniu myć do zupełnej czystości. Bo po kilkunastu dniach jak farba zaschnie to kuweta do wyrzucenia.
komentarz 11 kwietnia 2021 przez użytkownika Gość
Ja tak myślałem, ale po malowaniu farbami Beckers, Dulux, Nobiles, Dekoral i Magnat nawet po tygodniu wystarczy namoczyć ciepłą wodą i farba odchodzi płatami z kuwety nawet z kratki. Z innymi nie wiem nie próbowałem.
komentarz 6 grudnia 2021 przez użytkownika Gość
No wlasnie po co czyściec jak mozna osłonić przed pobrudzeniem. Ale jeśli już się zdarzy to ja zawsze czyszczę taka sztywna szczotka która każdy z nam ma w łazience. Z takim białym twardym plastikowym włosiem.
komentarz 4 listopada 2022 przez użytkownika Gość
Oj tak, mycie kuwety po farbie zwłaszcza którą już trochę przeschła to prawdziwa mordęga.
komentarz 8 lutego 2023 przez użytkownika Gość
Trzeba do wody dolać trochę octu. Namoczona w tym roztworze stara emulsja łatwo schodzi
...