seohost
pytanie zadane 13 września 2017 w Kuchnia przez użytkownika

serce laurka

1 odpowiedź

odpowiedź 13 września 2017 przez użytkownika

Dziś polecam wspaniały prezent, który zrobicie w domu w kilka minut. Pasuje on idealnie na Dzień Babci, Dzień Dziadka lub Dzień Matki czy Ojca. Pasuje też na Walentynki dla ukochanej osoby, a co najważniejsze możecie przygotować wspólnie z dziećmi. 

Składniki (na jedno serce):

- tabliczka białej czekolady,

- trochę startej mlecznej czekolady do ozdoby,

- żurawina suszona do ozdoby.

Wykonanie:

W kąpieli wodnej rozpuszczamy połamaną, białą czekoladę. Następnie na papierze do pieczenia rysujemy kształt serca i odwracamy na drugą stronę, po to by czekolada nie miała styczności z ołówkiem czy mazakiem, którym rysowaliśmy serce. Za pomocą łyżki delikatnie wylewamy czekoladę nadając jej odpowiedni kształt. Wierz posypujemy startą mleczną czekoladą i ozdabiamy dowolnie żurawiną. Możecie użyć również innych ozdób: posypki, suszonych owoców itp. Całość wkładamy do lodówki, a po 1-2 godzinach możecie już przełożyć serce do innego miejsca o temperaturze pokojowej. Całość ładnie pakujemy w celofan lub folię do pieczenia i zawiązujemy wstążką. Przy pakowaniu należy uważać, by nie złamać czekoladowego serca. 

biała i ciemna czekolada i żurawina

szablon serca

serce z białej czekolady na prezent

czekoladowe serce na prezent

Natomiast z czarnej czekolady, można zrobić inne kształty z czekolady z rodzynkami i herbatnikami, które również oryginalnie będą się prezentować jako prezent.

...