pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w Książki przez użytkownika

książka elon musk

1 odpowiedź

odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez użytkownika

Polecam książkę osobom, które interesują się biznesem, start-upami, kosmosem, elektrycznymi samochodami czy Doliną Krzemową.smiley

Jak sama nazwa wskazuje, jest to biografia słynnego przedsiębiorcy z Doliny Krzemowej - Elona Muska. Współtworzył on kiedyś firmy Zip2 i PayPal, a po ich sprzedaniu założył kolejne już w pełni zgodne z jego zainteresowaniami, czyli w branży kosmicznej (budowa rakiet i satelitów) i odnawialne źródła energii (auta elektryczne i instalacje solarne).

W książce znajdziemy pełną biografię Elona Muska od młodzieńczych lat w RPA, poprzez emigrację do kanady, aż do początków sukcesów biznesowych w Dolinie Krzemowej. Dzięki niej można dowiedzieć się jak dokładnie  wyglądały początki firm Muska - SpaceX, Tesla i SolarCity. Barwna opowieść o wizjonerze naszych czasów (tak przez wielu nazywany), która została napisana za zgodą zainteresowanego, ale też bez cenzury, przedstawiająca wstydliwe i kontrowersyjne momenty życia bohatera. Jest oczywiście też o jego życiu prywatnym, przedstawiająca dwie żony, rodziców i rodzeństwo Elona.

Obowiązkowa pozycja dla fantów Elona Muska.

...