seohost
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w Zdrowie i uroda przez użytkownika anonimowy

1 odpowiedź

odpowiedź 22 sierpnia 2017 przez użytkownika

Szampony, maseczki, odżywki, balsamy to tylko niektóre z produktów jakie stosujemy do pielęgnacji naszych włosów. Dziś przedstawię pozycję pierwszą, czyli szampony i to te naturalne, a właściwie napiszę jaki powinny mieć skład, by dbać o włosy. 

Najszybciej dany szampon możemy ocenić na włosach długich, ponieważ to na nich będzie najlepiej widać efekty działania danego produktu. Szampon naturalny to taki szampon, który będzie miał jak najkrótszy skład, a składniki będą naturalnego pochodzenia. Trzeba więc uważnie czytać etykiety, by nie dać się nabrać. Taki szampon na pewno nie może zawierać substancji mocno pieniących się (SLS), ponieważ mogą one podrażniać skórę głowy i negatywnie wpływać na działanie sebum. Innymi substancjami, jakie nie powinny znaleźć się w naturalnym szamponie są: wazeliny, parabeny, silikony i oleje mineralne. 

Istnieje też coś takiego jak suchy szampon, który można kupić gotowy lub również samemu zrobić.

Do składników naturalnego szamponu z pewnością można zaliczyć m.in. rumianek. Są firmy nadające odpowiednie certyfikaty kosmetyczne, do których zalicza się: BHID, Cosmebio, Ecocert, Icea, Soil Association. 

...