seohost
pytanie zadane 21 sierpnia 2017 w Różne przez użytkownika anonimowy
Czy jest jakiś określony czas?

1 odpowiedź

odpowiedź 21 sierpnia 2017 przez użytkownika

Nie ma jakieś wyznaczone czasu dla wszystkich dzieci i rodziców, kiedy mamy przestać wozić nasze dziecko w wózku. Każdy niech zdecyduje sam. 

Jeżeli pod uwagę bierzecie wagę wózka, to większość z nich jest do 15-18 kg, więc to może być wyznacznikiem czasu do kiedy dziecko ma być w wózku wożone. Osiąga tę wagę i żegnamy się z wózkiem.

Czasem jednak nie jest to takie proste, ponieważ dzieci, które późno zaczęły chodzić, dłużej będą jeździć w wózku. Ich mięśnie jeszcze nie są w pełni przygotowane na długie samodzielne spacery i takie dzieci wolą zdecydowanie wózek. Są też dzieci, które idą samodzielnie, a mama pcha pusty wózek przez cały czas spaceru. Wówczas można rozpatrzeć opcję odstawienia wózka. 

Wózek czasem tez przydaje się właśnie na dłuższe wyjścia, gdy dziecko część drogi idzie, ale gdy jest zmęczone i ma ochotę posiedzieć czy się nawet przespać, siada na wózek. Poza tym my jako rodzice idący na zakupy mamy również gdzie te zakupy przewozić, bo jednak ciężko jest nieść zakupy i jeszcze do tego zmęczone, śpiące dziecko przez pół miasta. 

wózek dziecięcy 2w1

Dlatego kwestię odstawienia wózka zostawiam w pełni Wam. Zdecydujcie do czego Wam jest tak naprawdę potrzebny wózek, czy dziecko da radę przejść samo dłuższy odcinek trasy i pamiętajcie, że nic na siłę. 

...