dhosting
w Zdrowie i uroda przez użytkownika
Jakie są rodzaje stóp?

1 odpowiedź

przez użytkownika

Rodzajów stóp jest wiele, praktycznie tyle ile ludzi na świecie. Natomiast można je pogrupować ze względu na pewne charakterystyczne cechy. Tak więc można wyróżnić:

1. Stopę egipską, czyli taką gdzie pierwszy palec jest największy, a pozostałe są kolejno mniejsze pod poprzednich. Taka stopa dobrze prezentuje się w butach odkrytych, ale nie z kanciastym brzegiem, który będzie poszerzał ją dodatkowo. 

2. Stopę grecką, czyli taka w której mamy dłuższy palec drugi od pierwszego, a właściwie jest on najdłuższy ze wszystkich palców stopy. Tu na pewno nie pasują kwadratowe podeszwy, ale raczej mocno zaokrąglone, przez co taki palec nigdy nie będzie wystawał z buta.

3. Stopę rzymską, czyli taką w której pierwszy, drugi i trzeci paluch są jednakowej długości. Tu najlepsze buty to te z kwadratowym noskiem.

4. Stopę germańską, czyli taką gdzie wszystkie palce prócz pierwszego są równej długości. Dobrze jest wybierać do niej buty o lekko zaokrąglonej podeszwie. 

5. Stopę celtycką, czyli taką gdzie mamy dłuższy drugi palec, krótszy trzeci, a czwarty i piąty są równej długości. Jak byśmy obrysowali taką stopę na kartce, to powstaną nam schodki. Tu również przydadzą się buty z zaokrągloną podeszwą. 

...