pytanie zadane 11 sierpnia 2017 w Internet przez użytkownika Gość
Spotkałem się z takim zwrotem słowem, co ono oznacza?

1 odpowiedź

odpowiedź 11 sierpnia 2017 przez użytkownika

Wypok to jest potoczna nazwa jednego z największych portali społecznościowych, działających w polskim internecie, czyli - wykop.pl

Wykop jest portalem typu agregator treści, w którym użytkownicy umieszczają ciekawe linki do artykułów z różnych kategorii tematycznych. Artykuły te są następnie oceniane (wykopywanie lub zakopywane) przez internautów i komentowane. To tak w skrócie. Co prawda było i jest sporo stron podobnych do wykopu, ale koniec końców żaden nie zdobył takiej popularności jak ich pierwowzór. Portal wykop.pl jest bardzo podobny do jego zagranicznego odpowiednika reddit.com.

Użytkownicy ww. portalu w swoim slangu często używają słowa wypok, umyślnie przekręcając litery z nazwy wykop. Czyli można powiedzieć, że jest to jeden z pseudonimów portalu, i prawie wszyscy użytkownicy wykopu wiedzą o co chodzi.

Na wykopie występuje więcej takich gier słów. Osoby piszące na Mikroblogu (jedna z funkcjonalności Wykop.pl), mówią na siebie Mirki, co jest podobnym przestawieniem liter w słowach. Natomiast na użytkowniczki wykopu mówi się Mirabelki.

komentarz 9 stycznia 2020 przez użytkownika Gość
Jako aktywny użytkownik wykopu mogę dodać że nazwy wypok używa się tylko czasami gdy chce się uzyc w kontekście zdania nazwę portalu. Tak to raczej już nie, bo np. użytkowników nazywamy wykopami albo wykopowiczami a nie wypokami ;D
komentarz 13 lutego 2021 przez użytkownika Gość
Jeszcze tutaj brakuje na końcu ulubionej emotki wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 12 września 2021 przez użytkownika Gość
Na wykopie to więcej jest takiego charakterystycznego slangu.
...